[:pl][:en][:]

KIERUNEK WIZAŻ

Zawodowy – roczny – program nauczania sztuki makijażu od podstaw, zawierający ponad 300 godzin lekcyjnych – zajęć praktycznych i wykładów w trybie zaocznym. Naukę można pobierać w trybie zaocznym. Realizacja całego programu nauczania trwa 10 miesięcy, pozwalając w tym czasie zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do w pełni profesjonalnego wykonywania zawodu.
Wszystkim naszym studentom zapewniamy stały kontakt z wykładowcą, który indywidualnie monitoruje tryb nauki oraz postępy poczynione przez każdego ucznia.
Akademia zapewnia wszystkie materiały dydaktyczne, kosmetyki i akcesoria, które udostępnia zarówno podczas zajęć na terenie szkoły jak również podczas praktyk. Praktyki w trakcie nauki w Akademii są obowiązkowe w wymiarze 40 godzin podczas całego programu nauczania (nie wliczone do godzin programu). Akademia umożliwia swoim studentom uczestnictwo w praktykach na planach zdjęciowych, podczas pokazów mody, w perfumeriach, teatrach lub w trakcie nagrań TV. Podczas praktyk studenci otrzymują profesjonalną opiekę wykładowców z Akademii. Podczas nauki w akademii każdy student ma również możliwość stworzenia profesjonalnego portfolio wizażysty. Portfolio jest także wymagane do uzyskania zaliczenia.
Naukę w Akademii może rozpocząć każdy kto ukończył 18 rok życia i został pozytywnie zaopiniowany na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej.

Szkolimy i pracujemy na kosmetykach PROFESJONALNYCH (OBECNIE GŁÓWNIE “MAKE UP FOR EVER”), a naszym studentom oferujemy specjalne rabaty na zakup kosmetyków i akcesoriów (WYBRANY ASORTYMENT).

Zapisy na kierunek wizaż w trybie zaocznym i dziennym odbywają się raz w roku. Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 do grup zaocznych rozpoczyna się w kwietniu 2018 r.  Aby zapisać się do szkoły należy złożyć podanie, zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną oraz dokonać opłatę rekrutacyjną (opłata wymagana wyłącznie po pozytywnym zakwalifikowaniu) w wysokości 500 zł.*

Rozmowa kwalifikacyjna ma formę testu weryfikującego predyspozycje kandydatów do wykonywania zawodu wizażysty.

Ocenie podlegają: umiejętność przestrzennego patrzenia, wyczucie kolorów oraz podstawowe zdolności manualne.

Czesne Rok Szkolny 2018/2019:
780 zł/miesięcznie (płatne za okres od września do czerwca) tryb zaoczny
680 zł/miesięcznie – Promocja “First Minute” dla osób zakwalifikowanych do końca kwietnia 2018 r.

Certyfikat ukończenia nauki w Akademii Makijażu Mokotowska otrzymuje każdy student, który uzyska zaliczenia z wszystkich przedmiotów wiodących (Wizaż, Plastyka, Fryzjerstwo, Elementy Charakteryzacji).
Dyplom wizażysty otrzymuje każdy absolwent Akademii Makijażu Mokotowska, który otrzyma zaliczenia z wszystkich przedmiotów wiodących oraz obroni pracę dyplomową podczas egzaminu końcowego.**
Prace dyplomowe przygotowywane są zgodnie z zadanym wcześniej tematem i wykonywane pod okiem komisji egzaminacyjnej na modelkach. Ocenie podlega efekt finalny w zakresie stylizacji i makijażu. Dyplomy sygnowane są przez członków komisji egzaminacyjnej, której przewodniczącym jest rokrocznie Pan Sergiusz Osmański – Dyrektor Artystyczny Sephora Polska.
Aby otrzymać pełny program kierunku wizaż oraz harmonogram zajęć napisz do nas: szkola@mokotowska58.pl

* W przypadku rezygnacji wpisowe podlega zwrotowi wyłącznie do 14 dni przed rozpoczęciem nauki, zgodnie z wybranym programem nauczania
** Podejście do egzaminu jest fakultatywne, egzamin podlega dodatkowej opłacie w wys. 500 zł (w cenę wliczona jest modelka)