fbpx

KIERUNEK WIZAŻ

Rekrutacja do grup na kierunku wizaż odbywa się dwa razy do roku.

Rekrutacja na SEMESTR LETNI (trwający od września 2019 do czerwca 2020)  rozpoczyna się w marcu i trwa do wyczerpania miejsc w grupie.

Uwaga (!) na semestr zimowy (rok szkolny 2018/2019) rekrutacja została już zakończona

Na kierunku wizaż studenci uczą się od podstaw całego zakresu wiedzy i umiejętności niezbędnych do profesjonalnego wykonywania zawodu wizażysty. Nauka rozpoczyna się od września i trwa do końca czerwca. W trakcie 10 miesięcy nauki realizowany jest program intensywnie rozwijający nie tylko techniki makijażowe, ale równie mocno rozwijający artystycznie i pobudzający kreatywność. Zajęcia prowadzone są przez aktywnych zawodowo, doświadczonych i nastawionych na dzielenie się swoją wiedzą wizażystów. Z samego zakresu wizażu, zajęcia prowadzi minimum siedmiu różnych wykładowców, dzięki temu można spróbować bardzo wielu technik i poznać wiele warsztatów pracy. Dzięki temu nasi absolwenci mają możliwość stworzenia własnego warsztatu pracy zamiast kopiować jeden warsztat, co często się zdarza jeśli nauka jest pobierana od jednej lub dwóch osób.

Dużym atutem Akademii są organizowane przez szkołę bardzo liczne praktyki zawodowe. Zupełnie czym innym jest nauka na zajęciach w szkole, gdzie próbuje się różnych makijaży, a zupełnie innym jest wykonanie ich podczas dużych eventów pod presją czasu. Warto na koniec nauki mieć świadomość, że nie tylko czegoś się „uczyłam” ale mieć pewność, że się „nauczyłam”.

Przykładowe praktyki z rocznika 2017/2018:
Gala Finałowa Miss Polski (transmitowana na żywo w telewizji Polsat)
Gala Finałowa Miss Supranational (transmitowana przez wiele stacji telewizyjnych w tym zagranicznych) – niesamowita okazja aby popracować z bardzo różnymi nacjami i kolorami karnacji
Gala Finałowa Mister Supranational (transmitowana przez wiele stacji telewizyjnych w tym zagranicznych) – niesamowita okazja aby popracować z bardzo różnymi nacjami i kolorami karnacji u mężczyzn
Gala Finałowa Miss Polski Nastolatek (transmitowana przez telewizję TV4)
– Produkcja materiałów telewizyjnych realizowanych na potrzeby Gal Finałowych – w tym nagrania telewizyjne i bardzo liczne sesje zdjęciowe.
– Stała współpraca z Teatrem Wielkim Operą Narodową – wiele spektakli w tym również ogromne przedsięwzięcia takie jak np. spektakl Goplana gdzie w jednym momencie na scenie występuje ponad 120 aktorów.
– Pokaz mody obronionych prac dyplomowych MSKPiU – najlepszej w Polsce szkoły projektowania ubioru.
Pokaz Mody Maciej ZIEŃ (Akademia od 3 lat stale partneruje temu wybitnemu projektantowi)
Pokaz Mody Gosia Baczyńska
Pokaz Mody Robert Kupisz
I wiele, wiele innych…

Podczas nauki obowiązkowe jest wypracowanie minimum 40 godzin praktyk. Górnej granicy nie ma i studenci potrafią zrealizować nawet 180, 190 czy nawet ponad 250 godzin w ciągu 10 miesięcy nauki. Niejednokrotnie wybitne zaangażowanie w praktyki zaowocowało propozycją stałej etatowej pracy po zakończeniu nauki, a zawsze jest czymś niezwykle istotnym do wpisania w swoje CV i portfolio już na samym początku drogi zawodowej.

Zajęcia prowadzone są w trzech doskonale wyposażonych salach znajdujących się na dwóch piętrach zabytkowej kamienicy przy ul. Mokotowskiej, w samym centrum Warszawy. Wszystkie niezbędne materiały do prowadzenia zajęć i podczas praktyk zapewnia Akademia. Wliczając w to nie tylko doskonałej jakości, profesjonalne kosmetyki do makijażu, charakteryzacji, bodypaintinu, ale również niezbędne środki czystości i higieny.

Aby rozpocząć naukę w MOKOTOWSKA MAKE UP ACADEMY trzeba pozytywnie przejść serię testów weryfikujących predyspozycje do wykonywania zawodu wizażysty podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Każda rozmowa jest przeprowadzana indywidualnie przez jednego z wykładowców Akademii. Aby umówić się na taką rozmowę należy skontaktować się telefonicznie.

Kliknij i umów się na rozmowę kwalifikacyjną

OPŁATY

Czesne Rok Szkolny 2018/2019 i  2019/2019
780 zł/miesięcznie (płatne za okres od września do czerwca – semestr letni) płatne do każdego 10 dnia miesiąca.

780 zł/miesięcznie (płatne za okres od stycznia do października – semestr zimowy) płatne do każdego 10 dnia miesiąca.

Certyfikat ukończenia nauki w Mokotowska Make Up Academy otrzymuje każdy student, który uzyska zaliczenia z wszystkich przedmiotów wiodących.
Dyplom wizażysty otrzymuje każdy absolwent Mokotowska Make Up Academy, który otrzyma zaliczenia z wszystkich przedmiotów wiodących oraz obroni pracę dyplomową podczas egzaminu końcowego. Podejście do egzaminu jest fakultatywne, egzamin podlega dodatkowej opłacie w wys. 500 zł (w cenę wliczona jest modelka)